Craniosacralis terápia /CST
A craniosacrális terápia egy holisztikus megközelítésű, enyhe érintésen alapuló manuálterápiás módszer, amely a fej, a gerinc, és a medence területére fókuszál. A terápiás eljárás eredete a craniosacralis (koponya-keresztcsont) rendszerrel kapcsolatos, amely az agyat és a gerincvelőt összekötő membránokat, valamint a gerincvelőt az alsógerincen át a keresztcsonttal köti össze.
Mit is jelent ez a kezelés?
A craniosacralis terápia (CST) egy gyengéd, de rendkívül hatékony alternatív gyógymód, amely a koponya és a keresztcsont közötti élettani rendszert harmonizálja. Célja az idegrendszer támogatása, valamint a test öngyógyító mechanizmusainak erősítése. A terápia során a terapeuta finom érintésekkel oldja a fascia rendszeren keresztül a testben lévő feszültségeket, és segít helyreállítani a fizikai, mentális, érzelmi egyensúlyt. A módszert 1970-ben Dr. John Upledger amerikai osteopatha orvos fejlesztette ki.
A kezelés célja a test saját öngyógyító mechanizmusainak serkentése és a test energetikai egyensúlyának helyreállítása. A terápia kézzel történő kismértékű érintéseket alkalmaz a fej, a gerinc és a medence területein, és figyeli az esetleges feszültségeket, blokkokat vagy más eltéréseket ezen a területen.
Hatásmechanizmus:
Alkalmazható:
Fejfájás, migrén, álmatlanság, állkapocsízületi panaszok, idegfájdalmak,
Krónikus nyak, hát fájdalom, régóta fennálló fájdalom a testben,
Fibromyalgiák,
Fülzúgás (tinnitus), krónikus fáradtság, immungyenge állapotok, autoimmun betegségek,
Emésztési problémák, IBS,
Szédülés, bizonytalanságérzés, SM, Parkinson-kór,
Műtétek után, Nőgyógyászati problémák, hormonális zavarok, endometriózis, PCOS,
Szülés körüli traumák feldolgozása,
Rákos állapotok után,
Agy és gerinc sérülétek esetében,
Depresszió, Posttraumás állapotok, hosszan tartó stressz és szorongásos állapotoknál.